2017 október

Kele Janos - A barna ezer arnyalata
Kele János - A barna ezer árnyalata

Fotós séta 2016. április 30. Szelim-barlang

A fotós túrát Somogyi Laci vezeti.

Tervezett program, tudnivalók:

A kirándulás egész napos lesz.

A reggeli indulást követően elsőként a Vértes mélyén megbújó Vérteskozmára megyünk. Ez egy hagyományőrző kis üdülőfalu, hasonló, mint Hollókő, csak gyengébb kiadásban. Van viszont egy régi temetője. A falu gyönyörű környezetben fekszik.

A következő állomás a majki kamalduli remeteség. Ma már nem lakják szerzetesek, idegenforgalmi célokat szolgál. Nagyon szépen fel lett újítva. Az egykor szerzetesek által lakott cellákon kívül a templom maradványait és egy kastélyt nézhetünk meg. Képeket és minden egyebet megtaláltok a remeteség honlapján.

Náluk van büfé is, de a kétszáz méterre található tó partján egy étterem is van, ahol enni, inni lehet.

A remeteségbe 2000 Ft a belépő, ami egy órás idegenvezetést tartalmaz.

Végül Tatabánya, Turul madár, Szelim barlang.

A parkolótól kb. egy kilométeres sétával még egy nagyon érdekes és hajmeresztő kilátóra lehet felmászni, ami egy szénbányászati emlékmű, és tiszta fém, egy egykori akna felvonójából készült.

A legvégére, amikor már szebbek a fények, még egy kiálló, hatalmas sziklára is érdemes kimászni, nem olyan nehéz, de rajta állni, látni az egész várost és a környéket, egészen rendkívüli. Az országban egyedülálló.

Az útiköltséget kb. 160 km-re lehet számolni, összesen.

Aki szeretne részt venni a kiránduláson, jelezze a levelezőlistán Somogyi Lacinak, valamint azt is, hány főt hozna magával, és autóval jönne-e!
Legkésőbb pénteken estig (április  22.) azt is jelezzétek, hogy ki szeretne a remeteségbe bemenni, mert le kell adni a pontos létszámot előre.