2019. szeptember: Zsánerkép

Isten a XXI. században

2019. szeptember 3.

dr Tota Krisztian - A la recherche
A Károli Gáspár Református Egyetem művelődési, kulturális és közéleti programokat szervező műhelye, a RefCOO - Református Művelődésért Kutatóműhely által kiírt – Isten a XXI. században – fotópályázaton dr. Tóta Krisztián első díjat nyert À la recherche c. képével.

„Mindig messze keresik valahol az Istent, a nagy dolgokban, mintegy távcsővel és nagyítóval, a csillagok, felhők és végtelenségek között. De én már tudom, hogy biztosabban megtalálom Őt az egészen kis dolgokban, a véletlenekben, a jelentéktelenségekben, azokban a pillanatokban, mikor csodálkozva pillantunk fel, valamit értünk, amit az elébb, az élet sivatagjai és szakadékai között vándorolva, nem értettünk.” (Márai Sándor: A négy évszak – A kutatók)