2017 október

Pünkösdi kirándulás 2016

2016. május 19.

2016 punkosd 01

A Kőbányai Fotóklub tagjai évente két esetben több napos fotós kirándulásra mennek.
Az elmúlt Pünkösdi hétvégén Magyarországon kerestünk fotózásra helyszíneket, a Bükkben és a Mátrában.

• Szomolyán – kaptárkövekhez kirándultunk. A régészek a mai napig nem találnak magyarázatot a sziklavésetek eredeti funkciójára.
• Noszvajban – sziklába vájt barlanglakásokat kerestünk, különleges látvány volt. Manapság művészeti alkotótábor működik benne.
• Bélapátfalván a Ciszterci Apátságot fotóztuk. Előtte filmvetítéssel mutatták be a templom alapításától kezdve a rendház életét.
• Kisnánán a szlovák tájházat néztük meg és az – eredetileg - Kompolti család várának romját, renovált állapotban. Pünkösdi rendezvény volt a várudvarban.
• Egerszalókon a termálfürdő só-mész lerakódását fotóztuk, - habár kerítés állta utunkat, a tilalom ellenére kénytelenek voltunk átmászni rajta, hogy fotózhassuk a látványt.
• Abasáron a szőlőültetvények között sétáltunk, majd a Szent Anna tó melletti Szent Anna Kápolnához mentünk fotózni.
2016 punkosd 022016 punkosd 032016 punkosd 042016 punkosd 052016 punkosd 062016 punkosd 072016 punkosd 08