2017 június

2017 06 horvath zoltan jatszo ter
Horváth Zoltán - Játszó-tér

Bemutatkozás

A Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központban működő Kőbányai Fotóklub működésének ideje alatt generációk nőttek fel és lettek örök szerelmesei a fotózásnak, a fotóművészetnek. Különböző korú és foglalkozású emberek sokasága ismerkedett meg a fényképezés technikájával, a vizuális kultúrával. A fotóklub tagjai közül sokan váltak ismertté országos- és nemzetközi kiállításon és nyertek díjakat különféle pályázatokon. Az eredményes munka elismeréseként, a klub NIVÓ DÍJAT, MINISZTERI DÍCSÉRETET, KIVÁLÓ EGYÜTTES CÍMET kapott. A fotóklub tagja a MAGYAR FOTÓMŰVÉSZETI ALKOTÓCSOPORTOK ORSZÁGOS SZÖVETSÉGÉNEK, melynek rendezvényein, kiállításain rendszeresen részt vesznek.

A klub nemcsak arra volt alkalmas, hogy a fotókultúrát terjessze, hanem arra is, hogy egy baráti közösség alakuljon ki egy kis szigetet képezve a mai rohanó világban. Az elmúlt évek, évtizedek alatt új technikák bukkantak fel a számítógép és digitális kamera formájában, de a pillanat varázsát, intimitását, hangulatát semmilyen ördöngös technika nem tudja felülmúlni. Minden évben sok látogató, barát és ismerős győződhet meg a Kőbányai Fotóklub alkotásainak sokszínűségéről, új stílusokra való nyitottságáról is.

A fotózás lehet egy kellemes szabadidő eltöltés, egy jó hobbi, de lehet egy magas fokú művészet is.

2008-ban a XXV. MAFOSZ Szalonon az Oktatási és Kulturális Minisztérium, a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus különdíját nyerte el és Vándorserleggel, valamint Veres Mihály plakettel jutalmazta kimagasló klubkollekcióját. 2010-ben XVII. MAFOSZ Szalonon a Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetségének vándor serlegét, plakettjét, Oktatási és Kulturális Minisztérium díját, Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészezi Lektorátus Kitüntetését kapta a klubkollekciójáért.

A XXXII. MAFOSZ Szalon eredménye (2015)
A Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetségének Vándorserlegét és plakettjét, valamint az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért Felelős Államtitkárságának bruttó 100 000 ezer forintos különdíját a Kőbányai Fotóklub (Budapest) nyerte el (156 pont). A beküldött kollekciók összesített pontszáma alapján (a legmagasabb pontszámot elért alkotóközösség, függetlenül a kiállított művek számától és azok pontszámától) szintén első a Kőbányai Fotóklub (Budapest) 296 ponttal.
Így idén, 2015-ben harmadszor, immár véglegesen elnyertük a MAFOSZ Vándorserlegét!

1105 Budapest Szent László tér 7-14.

Weblap adminisztrátor: